آموزش

انواع دریل ها

دانستن انواع دریل ها به شما کمک می کند ابزار مناسبی را برای کار انتخاب کنید

در ساده ترین شکل ، دریل ابزاری است که با استفاده از چرخش یا حرکت چرخشی سوراخ ایجاد می کند. این یک تعریف کاملاً کلی است و شامل همه چیز از دریل های دندانپزشکی گرفته تا دستگاه های حفر کننده تونل است. ما در حال تمرکز بر روی انواع دریل هایی هستیم که معمولاً در ساخت و سازها و اطراف خانه استفاده می کنیم.

 

با این حال ، قبل از اینکه خیلی به آن بپردازیم ، بیایید چند تعریف فنی را مستقیماً بیان کنیم. یک دریل با استفاده از مته سوراخ می کند. یک دریل  ، پیچ و مهره و سایر اتصال دهنده ها را با استفاده از یک بیت درایور می بندد. بیشتر افراد هنگام دریل زدن به هر دو نوع کاربرد فکر می کنند. بنابراین برای اهداف خود ، ما می خواهیم آنها را با هم گروه کنیم. همچنین در یک دسته بندی, دریل ها به دو نوع کلی شارژی و برقی تقسیم میشوند شما می توانید در پست مقایسه دریل های برقی و شارژی در این زمینه بیشتر بخوانید.

انواع کلی دریل ها و زمان استفاده از آنها

دریل ساده

دریل ساده چکار میکند؟

درایور مته پایه دارای یک سه نظام است که حدوداً کمی باز و بسته می شود. از هر سطح قدرت که باشد ، تنها کاری که انجام می دهد چرخش در جهت عقربه های ساعت و خلاف جهت عقربه های ساعت است. برخی از درایورهای دریل همچنین دارای یک کلاچ هستند که به شما امکان می دهد میزان قدرت انتقال آن را هنگام پیچاندن پیچ به صورت مکانیکی تعیین کنید.

انواع دریل ها - دریل شارژی

چه موقع از آن استفاده کنیم

برای سوراخکاری سوراخهای اساسی در پلاستیک ، چوب و فلز از یک درایور دریل استفاده کنید. اندازه سوراخ حفاری شما تعیین می کند که شما به یک دریل قدرتمند نیاز دارید یا نه . این دفترچه راهنما مشخصاتی دارد که به شما می گوید چه اندازه هایی را می تواند ایجاد کند.

این نوع دریل ها برای اتصال دهنده ها در پلاستیک ، چوب ، فلز ، بتن و تقریباً در هر چیز دیگری مفید هستند ، هرچند ممکن است بعضی از آنها ابتدا نیاز به سوراخ کردن و بعد نیز به پیچ کردن داشته باشید.

 

دریل چکشی (دریل چکشی)

دریل چکشی چکار میکند؟

دریل چکشی همان طراحی اولیه را دارد که دریل با مکانیزم چکش به آن اضافه شده است. این مکانیزم ذره  را به سمت داخل و خارج سوق می دهد تا در هنگام چرخش موتور بتن را از بین ببرد. بیشتر مته های چکش به شما امکان می دهند با کلاچ حفاری یا حفاری و چکش را انتخاب کنید. به عبارت دیگر ، می توانید چکش را خاموش کرده و مانند هر  دریل دیگری از آن استفاده کنید.

انواع دریل ها - دریل چکشی

 

 

چه موقع از آن استفاده کنیم؟

دریل چکشی ابزارهای لازم برای انجام هر کاری در دنیای دریل است. از آن برای سوراح کاری در پلاستیک ، چوب ، فلز و بتن / سنگ تراشی استفاده کنید. فقط توجه داشته باشید که بیشتر مته های چکشی حداکثر 1/4 اینچ برای حفاری بتن درجه بندی شده اند.

 

چکش روتاری (چکش تخریب یا همان بتون کن )

چکش تخریب چکار میکند؟

چکش دوار یا چکش ترکیبی ، برادر بزرگ دریل چکشی است. اندازه آنها از کمی بزرگتر تا خیلی بزرگتر از دریل چکشی است. اینها از مکانیزم چکش و حفر قوی تری برای ارائه انرژی بسیار بیشتر از دریل های چکشی استفاده می کنند. آنها معمولاً حداقل با دو حالت تراشیدن و چکش زدن با چرخش ارائه می شوند. برخی از آنها فقط گزینه تخریب را به شما می دهند ، اما تعداد کمی از افراد حرفه ای از آن استفاده می کنند.

دریل تخریب دقیقاً همان کاری را انجام می دهد که به نظر می رسد – برای تخریب از یک قطعه خردکن برای کوبیدن مانند یک چکش استفاده می کند. چکش کاری با چرخش ، روشی است که برای سوراخکاری در بتن ، آسفالت ، آجر ، سنگ یا سنگ تراشی دیگر استفاده می کنند.

انواع دریل ها - دریل تریکبی

چه موقع از آن استفاده کنیم

در صورت نیاز به سوراخ کاری یا شکستن بتن ، آسفالت ، سنگ ، آجر یا سنگ تراشی تا 2 اینچ یا بیشتر ، از یک چکش دوار استفاده کنید.

 

ایمپکت دریل (دریل ضربه)

دریل ضریه ای چکار میکند؟

اولین چیزی که باید بگویم این دریل ها  فابل تنظیم قدرت ندارند و سه نظام هم ندارند و برای بستن پیچ ها بزرگ در چوب های کلفت بدون سوراخ کردن استفاده می شود . به طور مناسب تر ، به آن دریل ضربه می گویند. به جای استفاده از مکانیزم تراشکاری رو به جلو ، این یک مکانیزم چکش و سندان چرخان دارد. با چرخش ، چکش با شدت به سندان برخورد می کند تا نیروی چرخش بسیار بیشتری نسبت به مته استاندارد داشته باشد.

بسیاری از ایمپکت دریل  ها در حال حاضر با ضربه های شیب دار 1/4 اینچ آماده ضربه هستند و به شما امکان می دهد با دریل ضربه خود  پیچ کنید. مثل دریل ساده آرام نیست  ، اما کار را تمام می کند.

انواع دریل ها - ایمپکت دریل

چه موقع از آن استفاده کنیم

درایورهای ضربه ای قهرمان بستن پیچ دنیای ساخت و ساز هستند ، پیچ ها را سریعتر از کین های دریل استاندارد می بندد. در حالی که می توانید از آن برای ایجاد سوراخ با مته مناسب استفاده کنید ، بسیاری از طرفداران از کیت ترکیبی دریل / ضربه ای استفاده می کنند تا در حین کار نیازی به تعویض مته نداشته باشند. برای مطالعه بیشتر در مورد موارد استفاده و ویژگی های بکس بادی یا آچار ضربه ای مقاله در نظر گرفته شده برای این ابزار با عنوان بکس بادی یا آچار ضربه ای چیست و چگونه کار میکند؟ را مطالعه کنید.

 

دریل سوراخ زن 

دریل سوراخ زن چکار میکند

این موتور اساساً یک موتور بزرگ است ، که گاهی به چارچوبی متصل است که هنگام دریل زدن آن را ثابت نگه می دارد. تنها استفاده از این دریل ها برای حفر سوراخ های تمیز و بزرگ است و  از انها نمی توان مثلا دریل تخریب با دریل ساده استفاده کرد .

 

انواع دریل ها - دریل سوراخ زن

چه موقع از آن استفاده کنیم

در صورت نیاز به ایجاد سوراخ های بزرگ در بتن – حتی با قطر 5 اینج یا بزرگتر !

 

زمین کن 

چکار میکند

دریل خاکی ، یکی دیگر از ابزارهای قدرتمند و فقط حفر کردن  است که با استفاده از جریان متناوب یا گاز برای چرخاندن موتور استفاده می کند. این از یک باریکه تهاجمی و پهن استفاده می کند که زمین را می شکافد و سریعتر و راحت تر از یک سوراخ کن بیل یا بیل خاک را از بین می برد.

انواع دریل ها - دریل زمین کن

چه موقع از آن استفاده کنیم

این نوع دریل ها در صورت نیاز به ایجاد سوراخ در زمین یا یخ ، کار شما را آسان می کنند. از آن برای تنظیم انواع پست ها و ماهیگیری روی یخ استفاده کنید.

 

پیچ گوشتی

چکار میکند

پیچ گوشتی های مجهز به موتور از آنجا که از نظر فنی یک دریل نیستند ، مانند دریل کار می کنند. اینها معمولاً به جای گرفتن تپانچه دارای طرح خطی هستند و قدرت کمتری نسبت به درایور دریل استاندارد دارند. آنها چاک را در جهت عقربه های ساعت یا خلاف جهت عقربه های ساعت می چرخانند و در درجه اول برای بستن  پیچ های کوچک مفید هستند. در حالی که آنها قادر به سوراخ کردن سوراخ های کوچک هستند ، اما بهترین ابزار برای آن کار نیستند.

پیچ گوشتی شارژی

چه موقع از آن استفاده کنیم

پیچ گوشتی های برقی در اتصال دهنده های کوچک و یا ظریف که نیازی به گشتاور درایور دریل استاندارد ندارند ، بهترین هستند. آنها برای کار در جعبه های برق ، تنظیم صفحات سوئیچ و هر مکان دیگری که می توانید از یک پیچ گوشتی دستی استفاده کنید بسیار مناسب هستند.

 

پیچ گوشتی گچبری

چکار میکند

پیچ گوشتی های Drywall نیز از نظر فنی دریل نیستند و صرفاً ابزاری محرک برای چفت و بست هستند. این ها غالباً در دورهای بالاتر می چرخند تا پیچ ها به سرعت تنظیم شوند. در حالی که از طراحی اصلی مته چسبندگی تپانچه استفاده می شود ، گاهی اوقات مستقیماً در پشت موتور گیر می کنند و قفل دارند تا بتوانید سریعتر کار کنید. مدلهای حرفه ای غالباً دارای مجله هایی هستند که به شما امکان می دهند هنگام رفتن پیچها را به طور خودکار تغذیه کنید و سرعت کار را فوق العاده افزایش دهید.

 

پیچ گوشتی گچبری

چه موقع از آن استفاده کنیم

نام این همه چیز را می گوید ، اسلحه های توپی گچی به شما کمک می کنند تا ورق های گچبری سریع را نصب کنید مدل هایی که می توانند پیچ های طولانی تر را اداره کنند ، ساخت عرشه را نیز نسیم می کنند.

انواع مختلفی از دریل وجود دارد که ما زمان و مکان لازم برای پوشش آنها را نداریم. مهم نیست که شما در چه شغل یا پروژه ای صف آرایی کرده باشید ، همه آنها ریشه خود را از زمانی برمی گردانند که بشر برای اولین بار یاد گرفت چگونه سنگ نوک تیز را به عقب و جلو بچرخاند تا سوراخ ایجاد شود. وقتی حتی 100 سال به گذشته نگاه می کنید ، حیرت انگیز است که تا کجا پیش رفته اند!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *