آموزش

ابزارهای برقی یا شارژی؟ کدام یک برای شما مناسب تر است؟

ابزارهای برقی یا شارژی تصویر

این بحث از زمانی که ابزارهای برقی اختراع شدند، بالا گرفته است: سیمی یا بی سیم؟ امروز ما وارد بحث خواهیم شد و ابزارهای برقی سیمی در مقابل بی سیم یا شارژی، مزایا و معایب مربوط به آنها و اینکه کدام یک برای شما و پروژه فعلی شما مناسب تر است را مورد بحث قرار خواهیم داد.

مزایای ابزارهای برقی سیمی

اولین و بارزترین مزیت ابزارهای برقی سیمی این است که منبع تغذیه مداوم دارند. ابزارهای برقی سیمی علاوه بر قابلیت کارکرد مداوم، پس از استفاده طولانی مدت، دچار افت کارایی نمی شوند. این ابزارهای برقی همچنین توانایی دارند که گشتاور بیشتری نسبت به همتایان بی سیم خود داشته باشند.

معایب ابزارهای برق سیمی

حتی بهترین ابزارهای برقی سیمی نیز یک نقطه ضعف خواهند داشت: محدودیت در حرکت. بنابراین باید مطمئن شوید پروژه‌هایی که در حال کار روی آنها هستید همیشه نزدیک به یک خروجی برق هستند.

در حالی که یک سیم می تواند به افزایش دامنه ابزارهای برقی سیم دار شما کمک کند، برخی از پروژه ها به سادگی دور از دسترس باقی می مانند. به عنوان مثال، اگر ملک بزرگی دارید نگهداری از چمن و باغبانی ممکن است با ابزارهای سیمی دشوار باشد. علاوه بر این، جابجایی و نگهداری ابزارهای برقی سیمی با سیم های طولانی در مقایسه با ابزارهای شارژی، ممکن است دشوار باشد زیرا برای جلوگیری از آسیب رسیدن به سیم نیاز به نگهداری در جایی مناسب دارند.

ابزارهای برقی یا شارژی عکس

مزایای ابزارهای برقی شارژی

مزیت کلیدی ابزارهای برقی بی سیم یا شارژی برد و تحرک آنهاست. اگر اغلب در خارج از منزل کار می کنید یا تجهیزات خود را به محل کار خود می برید، ابزارهای برقی بی سیم برای گردش کار شما ضروری خواهند بود. باتری های قابل تعویض را می توان خریداری کرد که امکان جابجایی راحت بین ابزارهای خود را با حداقل زمان خرابی فراهم می کند.

اگر به منبع برق اختصاصی در محل کار خود دسترسی ندارید و نمی خواهید ژنراتور را با خود حمل کنید، ابزارهای برقی بی سیم گزینه جذابی هستند. در نهایت، ابزارهای برقیشارژی اغلب جمع و جورتر هستند و نگهداری آنها آسان تر است زیرا لازم نیست نگران آسیب احتمالی به سیم های آنها باشید.

معایب ابزارهای برقی شارژی

ابزارهای برقی شارژی بدون عیب نیستند، بارزترین آنها کاهش اجتناب ناپذیر برق است. حتی با وجود باتری پشتیبان، احتمالاً پروژه های طولانی‌تری وجود خواهند داشت که به انرژی بیشتری از باتری‌های شما نیاز داشته باشند. اگر باتری‌های شما به‌طور کامل شارژ نشده باشند، احتمالاً شاهد کاهش عملکرد خواهید بود، بنابراین تا پایان یک روز کاری طولانی، ابزارهای برقی شما قدرت کامل خود را به شما ارائه نخواهند داد.

نکته منفی دیگر این است که ابزارهای برقی بی سیم معمولاً کمی سنگین تر و سخت تر از ابزارهای برقی سیمی هستند زیرا منبع تغذیه شما در دست شما است. اگرچه بسیاری از گزینه‌های باتری لیتیوم یونی سبک وزن هستند، اما همچنان می‌توانند سنگین و مقداری فشار اضافی به کار شما اضافه کنند و باعث خستگی سریع‌تر شما شوند.

ابزارهای برقی یا شارژی

چه زمانی ابزارهای برقی مناسب تر هستند و چه زمان شارژی؟

بهترین راه حل برای بحث مداوم بین ابزارهای برقی سیمی و بی سیم یا شارژی این است که به سادگی هر دو را در انبار ابزارالات  خود داشته باشید. با این حال، خرید مجموعه ای از ابزارهای برقی بی سیم و سیمی می تواند هزینه بالایی برای شما داشته باشد.

برخی از ابزارها معمولاً به عنوان گزینه سیمی یا بی سیم بر یکدیگر برتر هستند. به عنوان مثال، اگر اغلب نیاز به استفاده از یک اره دایره ای یا رفت و برگشتی دارید، نسخه سیم دار ایده آل است زیرا عملکرد پایدار و ثابتی را ارائه می دهد که اغلب برای برش تمیز از مواد سفت لازم است. از سوی دیگر، چیزهایی مانند دریل های شارژی و درایورهای ضربه ای برای اکثر سازندگان و کارهای خانگی ایده آل هستند، زیرا آنها دستگاه های دستی هستند که اغلب باید در سرتاسر محل کار شما جابجا شوند.

مطلب پیشنهادی: معرفی بهترین برند ابزار ایرانی, چینی و خارجی

کدام را باید بخرید؟

برای خرید بهترین ابزار ممکن با توجه به هزینه ای که می کنید، باید بدانید که برای چه پروژه هایی از ابزار برقی خود استفاده خواهید کرد و در نتیجه نوع شارژی یا سیمی ابزار مورد نظر را خریداری نمایید. اگر دائماً در حال انجام کارهایی در فضای باز مانند حیاط خانه هستید، مجموعه ای از ابزارهای شارژی احتمالاً در دراز مدت به شما خدمات بهتری خواهند داد.

از طرف دیگر، اگر به طور مکرر در مغازه کار می کنید و نیازی به حمل ابزارهای خود به محل کار خود ندارید، ابزارهای برقی سیمی قدرت کامل و عملکرد مداوم را برای انجام کارتان در اختیار شما قرار می دهند.

در نهایت، هیچ برنده مشخصی بین ابزارهای برقی سیمی و بی سیم وجود ندارد. هر دو به دلایل مختلف گزینه های جذابی هستند. اگر برای عملکرد و طول عمر برتر ارزش قائل هستید، ابزارهای برقی سیمی احتمالاً گزینه بهتری برای شما خواهند بود. اگر راحتی، تحرک و نگهداری برای شما مهم تر است، ابزار برقی شارژی ممکن است راه حلی برای شما باشند. شما می توانید با بازدید از صفحه خرید ابزار آلات برقی و شارژی در رشت ابزار مورد نظر خود را پیدا کرده و سفارش خود را ثبت کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.