معرفی ابزار آلات

معرفی انواع اره فارسی بر – بهترین مارک اره فارسی چیست؟

معرفی انواع اره فارسی بر - بهترین مارک اره فارسی چیست؟

در این مطلب از فرهان ابزار قصد داریم شما را با اره فارسی بر آشنا کنیم تا بهترین خرید اره فارسی بر را داشته باشید برش های مختلف و زاویه دار از جمله مواردی است که با کمک ابزارهای متفاوتی انجام می شود.یکی از ابزارهایی که با کمک آن می توان متریال های متفاوت را به صورت زاویه دار برش داد فارسی بر است .اما فارسی بر چیست و چرا به این ابزار فارسی بر گفته می شود. با استفاده از این ابزار کاربردی می توانیم زوایه ها و برش های متفاوت ایجاد نماییم. این وسیله کاربرد بسیاری در کابینت سازی و نجاری دارددر این مطلب با انواع فارسی بر آشنا می شوید. برای اینکه بدانید کدام ابزارمی تواند با سرعت و دقت بالایی برش های زاویه دار را ایجاد نماید با ادامه مطلب همراه باشید.

اره فارسی بر چیست؟

با کمک ابزار برقی دستگاه فارسی بر ( Miter saw) می توان برش های با دقت بالا و منظم زوایه دار انجام داد و بیشترین کاربرد آن در صنایع چوبی است. با اره فارسی بر می توان انواع برش اریب، افقی، عمودی، فارسی و ترکیبی (ترکیبی از برش اریب و ۴۵ درجه) را با سرعت بالا و زمان کم راحت انجام داد. همچنین از این دستگاه می توان در برش های مختلفی چون سرامیک و سنگ، برش قرنیز ها و حاشیه ها در خانه نیز استفاده کرد. در واقع نوعی از برش است که در آن قطعات با زاویه ی ۴۵ درجه برش زده و قطع می‌ شوند و بعد به یکدیگر متصل می گردند

دستگاه های مختلفی در صنعت چوب استفاده می شوند که هر کدام کاربرد مخصوص به خود را دارند. بعضی از آنها در فعالیت های سنگین استفاده میشوند و بعضی از آن ها  در دقت و جزئیات را در اختیار شما می گذارند.

ارۀ فارسی بر سبک بوده و قابلیت جابجایی نیز دارد. به همین جهت در دو نوع شارژی و برقی می توان خرید. البته توجه داشته باشید برش قطعات چوب با کمک اره فارسی بر به قدرت بالایی نیاز داشته و پیشنهاد می شود نوع برقی آن را تهیه نمایید.

علت نامگذاری اره فارسی بر چیست؟

به این دلیل فارسی بر می شناسند که اتصال فارسی به اتصال بین دو عضو می گویند که نسبت به هم زاویه ای را تشکیل خواهند داد. این اتصال معمولا 90 درجه است. زاویۀ برش هر قطعه نصف این اتصال یعنی 45 درجه خواهد بود.

یکی از کارهایی که به وسیله  فارسی بر تهیه می شود، قاب عکس است. چارچوب قاب عکس دارای زوایای 45 درجه است. هنگامی که این زوایا در کنار هم قرار می گیرند، کاملاً چفت می شوند و زاویه 90 درجه را می سازند. همچنین این ابزار امکان برش چوب را در زوایای متفاوتی را ایجاد می کند. این زاویه ها به طور معمول از ۳۰ تا ۴۵ درجه است که البته در بعضی از مدلهای جدید آن این زاویه تا ۴۷ درجه هم انجام می شود. اره فارسی بر، با توجه به محدودیت  کم در حرکت، به صورت عرضی برش را انجام می ‌دهد.

 

انواع اره فارسی بر کدامند؟

انواع اره فارسی بر ها را می توان در دو دسته قرار داد این دسته بندی با توجه به نوع برش طولی یا عمودی است که هر کدام تیغ اره متفاوت دارند

فارسی بر ثابت

اره فارسی بر ثابت دقت عملکرد آن از نوع کشویی بیشتر بوده اما محدودۀ  برش طولی کمتری دارد. در این نوع فارسی بر عملکرد تیغه و بازو تنها حول یک محور به صورت چرخشی است و قطعات کوچکتری از چوب را می توان با آن برش داد. تیغه این نوع اره فارسی بر فقط در جهت بالا و پایین حرکت کرده و توانایی برش به صورت اریب را نخواهند داشت و فقط برش های عمودی، افقی و فارسی را بر روی سطح مورد نظر انجام می دهد.

فارسی برهای ثابت دو نوع هستند:

  • فارسی بر آرمیچری
  • فارسی بر دینامی

فارسی بر دینامی که به فارسی بر تسمه ای نیز معروف است، کم صدا بوده و قدرت برش کمتری نسبت به نوع فارسی بر آرمیچری دارد. به همین دلیل زمان بر است

فارسی بر آرمیچری

این دستگاه به فارسی بر ذغالی نیز معروف است. این مدل به صورت مستقیم و از طریق کوپلینگ استفاده می شودکه  باعث چرخش تیغه می شود. بهتر است در هنگام استفاده از این دستگاه صبر کنیم تا موتور آن شتاب لازم را بگیرد.

اره فارسی بر کشویی

فارسی بر کشویی که نام دیگر آن ریلی قطعات است را به صورت طولی برش می دهد. بازوی اصلی اره فارسی بر کشویی شامل موتور و تیغۀ برش به صورت افقی روی یک ریل حرکت می کند. به همین دلیل فارس بر کشویی می نامند. نوع کشویی دارای اندازه و وزن بیشتری بوده و حمل و نقل آن نیز مشکل است. این نوع فارسی برها دردو نوع یک طرفه و دو طرفه ساخته می شوند . یک طرفه فارسی یعنی خم شدن بازو در یک سمت و دو طرفه یعنی خم شدن بازو در هر دو سمت است که می تواند برش زاویه دار بازویی که می تواند در هر دو سمت انجام دهد .

فارسی بر کشویی دو طرفه

فارسی برهای دو طرفه از لحاظ ظاهری، مشابه به اره های ثابت هستند با این تفاوت که از دو طرف چپ و راست خم شده و بدون تکان دادن قطعه می توان آن را برش داد.

 فارسی بر صندوقی

اولین فارسی بر از نوع فارسی بر صندوقی است که  ساختار ساده ای دارد و شبیه به یک صندوق فلزی بوده  و به همین دلیل، با نام فارسی بر صندوقی نامگذاری شده است. این اره از نوع دینامی بوده و وزن و صدای بالایی نیز دارد.

فارسی بر دستی (ساده)

این اره نیر جزو اولین فارسی بر ها بوده که با نیروی دست کار می کند تنظیم زاویه در این نوع اره بسیار راحت است. در این اره یک گیره به کار رفته که باعث جلوگیری از لغزش قطعه کار در حین انجام برش می شود

 

اره فارسی بر چگونه کار می کند؟

اره فاررسی بر یک تیغه ی گرد دارد که در هنگام انجام کار به سرعت در حال چرخیدن است.

اگر قصد دارید یک قطعه را برش دهید، آن را به طور کامل در دست بگیرید.

هنگامی که بازوی اره را برای برش به سمت  پایین آوردید دکمه ی دستگاه را روشن کرده و اجازه دهید که تیغه، برش را انجام دهد.

اکنون اره را بالا آورده و قطعه برش خورده را بردارید.

اگر بخواهیم نحوی کاره اره فارسی بر را به طور خلاصه توضیح دهیم به مراحل زیر توجه کنید:

1.مرحله اول  زاویه ی دلخواه و مورد نظر در کار را روی اره انتخاب کرده و بعد آن را تنظیم نمایید.

2.از گونیا می توانید برای ایجاد برش های زاویه داراستفاده کنید.

3.اکنون با تنظیم نمودن زاویه، قطعه ی کار را روی میز دستگاه قرار داده و آن را محکم نمایید.

4.با دست چپ قطعه کار را نگه دارید و با دست راست دسته ی اره فارسی بر را بگیرید.

5.سپس کلید دستگاه را روشن کنید و با دقت ، کار برش را شروع نمایید

راهنمای خرید فارسی بر

از میان دو نوع اره فارسی بر ریلی و ثابت نوع ریلی به دلیل اینکه محدودیتی  در برش ندارد کاربرد بیشتری داشته اما باید فضای که اشغال شده و راحتی حمل و نقل را نیز در نظر گرفت. شما می توانید با توجه به نیازهای خود و فضای کارگاه بسنجید. در نهایت یکی از این دو نوع را بسته به  نیازتان انتخاب نمایید.

بهترین مارک اره فارسی بر کدام است؟

فارسی بر با توجه به تقاضای زیادی که دارد، بسیاری از  شرکت های معتبر دنیا  آن را تولید می کنند. از جمله مهم ترین آن ها می توان به اره فارسی بر رونیکس،ماکیتا، محک، توسن، دلتا، یونیک، فمی، آاگ، دیوالت، فکس، بوش و هیوندای نام برد.

قیمت انواع فارسی بر

قیمت  انواع  فارسی بر حدود قیمتی متفاوتی دارد که با توجه به کیفیت دستگاه و امکانات و برند آن متغیر خواهد بود و می تواند از 600 هزار تومان تا بیش از 51 میلیون تومان متفاوت باشد. مارک های معتبری ماندد دیوالت ، میلواکی، ، آاگ و ماکیتا معمولاً از قیمت بیشتری داشته  و از گران ترین انواع فارسی بر می توان به  برندهایی مانند اکتیو، محک ورونیکس نام برد که قیمت پایین تری دارند. شما می توانید انواع اره فارسی بر را در فروشگاه آنلاین فرهان ابزار در بخش خرید اره سفارش دهید.

جمع بندی

در این مطلب از فرهان ابزار به بررسی اره فارسی بر پرداختیم و با انواع آن آشنا شدیم و راهنمای خرید اره فارسی بر را ارائه کردیم که امیدواریم بهترین خرید را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.