آموزش

پیچ گوشتی شارژی چیست؟ تفاوت دریل شارژی با پیچ گوشتی شارژی

تفاوت دریل شارژی با پیچ گوشتی شارژی

آیا پیچ گوشتی شارژی همان دریل است؟

پیچ گوشتی شارژی، ابزاربرقی وشارژی همه کاره ای هستند که برای حرکت دادن پیچ ها طراحی شده اند . در مقایسه با همتایان دستی خود، آنها به صرفه جویی در زمان و تلاش در کارهایی که شامل نصب تعداد زیادی پیچ است، مانند ساخت مبلمان با بسته بندی تخت کمک می کنند.

 تفاوت دریل شارژی با پیچ گوشتی شارژی

از دریل شارژی می توان برای سوراخکاری و باز و بسته کردن پیچ استفاده کرد و یا زمانی که نیاز دارید پیچ ​​ها را به سرعت در سطحی بچرخانید، استفاده می شود. بعضی از انواع این دریل حالت ضربه‌ای و چکشی دارند که امکان سوراخکاری روی سطوح سخت به عنوان مثال سیمان، سنگ و … را فراهم می نمایند. اما از پیچ گوشتی شارژی بیشتر برای کارهای سبک و مصارف خانگی و فقط برای پیچ های محرک و محکم کردن پیچ های شل در جای خود استفاده می شود. برای مطالعه مقاله کامل سایت فرهان ابزار در زیمنه تفاوت های دریلهای شارژی و برقی پست دریل شارژی بهتر است یا برقی؟ را مطالعه کنید.

پیچ گوشتی شارژی برای چه مواردی استفاده می شود؟

مته های شارژی دارای موتورهای بزرگتر و قدرتمندتر هستند، برای کارهای سنگین (مانند سوراخ کاری و مخلوط کردن رنگ) استفاده می شوند و برای عملکرد به ولتاژ باتری بیشتری نیاز دارند (معمولاً در محدوده 12 ولت تا 24 ولت). پیچ گوشتی های برقی دارای موتورهای کوچک تری هستند، برای کارهای سبک تر استفاده می شوند و از باتری های کوچکتر (4 تا 10 ولت) استفاده می کنند. اگه به دنبال خرید پیچ گوشتی شارژی هستید یا می خواهید با مزایای این ابزار بیشتر آشنا شوید خواندن مطلب مزایای پیچ گوشتی شارژی و راهنمای خرید پیچ گوشتی شارژی را به شما پیشنهاد می کنیم.

آیا می توانید با پیچ گوشتی شارژی سوراخ کنید؟

یک پیچ گوشتی شارژی که دارای تنظیمات گشتاور متعدد است، ممکن است یک علامت مته روی حلقه گشتاور قابل تنظیم داشته باشد. این نشان می دهد که این دستگاه قادر به سوراخ کردن است.

آیا پیچ گوشتی های برقی باز می شوند؟

پیچ گوشتی برقی یک وسیله الکتریکی قابل حمل است که به شما امکان می دهد بدون زحمت آن را باز کنید. سر پیچ گوشتی مجهز به نگهدارنده بیت است که می تواند مغناطیسی باشد یا دارای سیستم آزادسازی سریع باشد.

تفاوت تفنگ پیچ و مته چیست؟

یک مته دارای یک چاک برای نگه داشتن مته ها و سایر مته ها برای پیچاندن تقریباً هر نوع بست است. تفنگ های پیچ فقط برای بستن پیچ ها استفاده می شوند و برای سوراخ کردن طراحی نشده اند.

تفاوت بین پیچ گوشتی شارژی ودریل پیچ گوشتی ضربه ای چیست؟

در حالی که از بسیاری جهات شبیه دریل های شارژی معمولی است، درایورهای ضربه ای بی سیم نسبت به قبلی کوچکتر، سبک تر و قدرتمندتر هستند. و در حالی که مته شارژی معمولاً به عنوان یک ابزار همه منظوره تلقی می شود، یک درایور ضربه ای به طور خاص برای به حرکت درآوردن بست های رزوه ای طراحی شده است.

اعداد روی پیچ گوشتی شارژی چیست؟

هنگامی که مته به عنوان پیچ گوشتی استفاده می شود، اعداد نشان دهنده نقطه شکست گشتاور هستند. اعداد بالاتر به معنای گشتاور بیشتر است. منظور من از نقطه شکست، نقطه ای است که دیگر گشتاور در آن اعمال نمی شود.

آیا می توانم از پیچ گوشتی برقی روی چوب استفاده کنم؟

همچنین می توانید روی یک سطح چوبی تمرین کنید و با پیچ گوشتی برقی خود آشنا شوید. این امر باعث می شود هنگام کار بر روی پروژه اصلی خود از اشتباه یا ایجاد مشکل جلوگیری کنید.

تفاوت دریل پیچ گوشتی و پیچ گوشتی شارژی

 از چه مهره پیچ گوشتی باید استفاده کنید؟

اندازه بیتی را انتخاب کنید که سر پیچ را به طور کامل پر کند. تکه‌ای که خیلی بزرگ یا خیلی کوچک است به‌درستی نمی‌نشیند و در نهایت با یک پیچ خالی مواجه می‌شوید.

چگونه می توان لقمه پیچ گوشتی را در مته قرار داد؟

چگونه مته یا پیچ گوشتی را وارد کنیم؟

مرحله 1 – ماشه کنترل سرعت را رها کنید.

مرحله 2 – دکمه جلو/عقب را فشار دهید.

مرحله 3 – پایه چاک را نگه دارید.

مرحله 4 – مته یا مته پیچ گوشتی را وارد کنید.

مرحله 5 – یقه چاک را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید.

مرحله 6 – دکمه رو به جلو/رها کردن را فشار دهید.

در صورتی که به مطاله و آشنایی با ابزارهای برقی و دستی و تفاوت آنها علاقه دارید مقاله ابزارهای دستی یا برقی؟ مزایا و معایب هرکدام از آنها را در سایت فرهان ابزار مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.